logo_live_mob

Vă prezentăm distribuția pastorală pentru următorii 5 ani. Pastorii locali:
Sergiu Gavril – Emaus
Mihail Butoiu – Eben Ezer
Cicerone Comanescu – Torrejón Sión
Adelin Resmelita – PASTOR TINERET Calatrava, Torrejón Sión, Nuevo Baztán Edén
Petrisor Gheorghe – PASTOR TINERET Emaus, Eben-Ezer, Maranatha
Cristian Dobra – Calatrava, Efes
Daniel Brinduse – Betani, Alcalá, Azuqueca
Pavel Nita – San Blas, Poyales, Arganda
Evelin Nicolae – MISIONAR Fuenlabrada, Aranjuez

Lista întreagă pe comunidades autónomas

MADRID

M-Aluche/M-Alcalá/Guad./M-Horeb: Manuel García (Ordenado)
Coordinación jóvenes Madrid/Cero**: Jonathan Contero. (Autorizado)
M-Alenza/El Shaddai: Jesús Calvo. (Ordenado)
M-Vallecas/Pinto/Parla: Luis Alberto Fernández. (Ordenado)
M-Móstoles/Toledo/Collado: Miguel Fernando Vaculima. (Ordenado)
M-Sión: Cicerone Comanescu. (Ordenado)
M-Eben Ezer: Mihail Butoiu. (Ordenado)
JA Calatrava y Sión/M-Edén: Adelin Resmelita. (His Hands* Intership**)
M-Emaus: Sergiu Gavril. (Ordenado)
JA Emaús y Eben-Ezer/M-Maran: Petrisor Gheorghe. (Intership**)
M-Las Rosas/M-Las Ventas/Guadalix: Luis Carlos Rueda. (Ordenado)
M-Calatrava/M-Efes: Cristian Dobra. (Ordenado)
Grupo Portugués: Joao Carlos Moreno. (His Hands*)
M-Betania/M-Alcalá/Azuqueca: Daniel Brinduse. (Ordenado)
M-Ghana: James Kofi Owusu. (Anciano en función pastoral)
Misionero Fuenlabrada, Aranjuez: Evelin Nicolae. (Misionero de la División)
M-San Blas/Poyales/M-Arganda: Pavel Nita. (Ordenado)
La Voz de la Esperanza: Eufracio Oropeza (Pastor Honorario)
Grupo Ruso: Pendiente.

CATALUÑA

B-Urgell/Jóvenes/Capellanía: Daniel Moreno. (Ordenado)
Granollers/B-Sagrada Familia/Cardedeu: Marius Nita. (Ordenado)
B-Tallers/Cornellá de Llobregat: Francisco Serrate. (Autorizado)
Manresa/Clot/Vic: Pere Olivella. (Autorizado)
B-Sants/Portuguesa: Jorge Roura. (Ordenado)
Reus/Igualada: Félix Valtueña. (Ordenado)
Lleida/Aitona/Andorra/Esterri: Jarib Sánchez. (Ordenado)
B-Guinardó/Badalona: Daniel Posse. (Ordenado)
Girona/Figueres: J. Carlos Peñalver. (Intership**)
Terrasa/Sabadell/Mataró: Enrique Bataller. (Ordenado)

COMUNIDAD VALENCIANA

Puerto de Sagunto/Vall dÚixó/FAT***: Nelson Salgado (Ordenado)
Valencia (V) Vives/Liria/Grupo ruso: Carlos Catalán (Ordenado)
Campus Sagunto/Capellanía/JAE Levante Norte: Stefan Albu (Ordenado)
V-Timoneda/Comunicaciones: Javier Moliner. (Ordenado)
Castellón (C) Española/ Oropesa: Eliseo de Brito. (Ordenado)
C-Lepanto/C-Esperanza/V-Betel: Remus Soare. (Ordenado)
Jóvenes Castellón: Cristian Corodan. (His Hands*)
Sagunto/Ministerio de familia: Antonio Martinez. (Ordenado)
Alicante/Murcia/Lorca/Alquerías/San Juan: Antonio Fuentes. (Ordenado)
Elche Palmeral: Miguel Gabarre (Voluntario)
Denia: Mercedes Martinez (Anciana en función pastoral)
Alcoy/Villajoyosa/Caudete/Calpe: Jose Luis Lasso (Ordenado)
Lorca y apoyo Murcia: David Hernández. (Anciano en función pastoral)

GALICIA

A Coruña/Santiago/JA Galicia: Josué Reta. (Ordenado)
Temple/Burela/Ferrol: José María Weindl. (Ordenado)
Vigo/Vigo Travesía: Alexis García. (Autorizado)
Orense: Rafael Fernández. (Anciano en función pastoral)

CASTILLA Y LEÓN

Salamanca/Valladolid/León: Felipe Pancorbo. (Autorizado)

EXTREMADURA

Badajoz/Cáceres: Margarita Gareze. (Autorizada)

ANDALUCÍA

Sevilla Céfiro/Sevilla Mairena/Huelva: Agustín Peinado. (Ordenado)
Puerto/La Línea/Algeciras/Estepona: Loris Bizarro. (Autorizado)
Jaén/Granada: Roberto Chimenti. (Ordenado)
Málaga/Ucraniana/Fuengirola/Marbella: Antonio Ubieto. (Ordenado)
Córdoba/Grupo Cabra/JA: Rubén García. (Autorizado)
Almería/Roquetas: Víctor Arhiri. (Autorizado)

ASTURIAS/CANTABRIA/PAÍS VASCO/LA RIOJA

Gijón/Oviedo: Magdiel Avram. (Autorizado)
Santander/Amorebieta/Potes: Adrián Nae. (Intership)
Bilbao/Barakaldo: José Tomás Márquez. (Ordenado)
Basauri: Esteban Estalayo. (Colportor de avanzada)
Vitoria/Burgos/San Sebastián: Rubén Dreke. (His Hands* Intership)
Pamplona/Tudela/País Vasco: Xavi Francés. (Autorizado)
Logroño/Calahorra/Soria: Lourdes Estalayo. (Autorizada)

CASTILLA LA MANCHA

Albacete/Cuenca: Manuel Murcia. (Autorizado)
Talavera/Ciudad/Manz/Yuncos: Joao Carlos Moreno (His Hands*)

ARAGÓN

Z-Torrero/Z-Delicias: Félix Gutiérrez (Ordenado)
Z-Actur/ Jóvenes/ Capellanía Rigel: Rubén Guzmán (Autorizado)
Z-Gitana/Calatayud: Eugenio Gabarre (Anciano en función pastoral)
Z-Gloria D./Z-Laudes D./Alcañiz: Robert Traistaru (Ordenado)
Z-Las Fuentes/Huesca/Sabiñánigo: Roberto Pérez (Ordenado)
Teruel/Rector CEAS: Miguel Ángel Roig (Ordenado)

MURCIA

Elche/Orihuela/Elche rumana/Aspe: José David Pallas. (Ordenado)
Torrevieja/Cartagena/San Pedro/Jóvenes: Diego Angulo. (Intership**)

BALEARES

Mallorca/Inca/Menorca/M-Gitana: Daniel Salvador. (Ordenado)
Ibiza: Israel Guntín. (Estudiante)

CANARIAS

Lanzarote/Fuerteventura: Beatriz Yanni. (Autorizada)
Las Palmas/Telde/ Ingenio: Fabián Peñas. (Ordenado)
Tamaraceite/Vecindario: Fabián Peñas. (Ordenado)
Tenerife/Tenerife Sur/La Palma: Maicer Romero. (His Hands*)

Ceuta: Pendiente.

* Cero y His Hands sunt proiectele Diviziunii.
** Un Intership este un pastor stagiar.
***FAT Facultad Adventista de Teología

Esther Azón. HopeMedia.es ANN España
Info: Richard Ruszuly. Secretario Ministerial UAE

Articol preluat după ADVENTIST NEWS NETWORK

Ya disponible el nuevo listado de distribución de pastores adventistas en España

Copyright © 2017 emausMADRID | Toate drepturile rezervate.
Sus
Urmărește-ne pe:                        
ABONAȚI-VĂ LA BULETINUL NOSTRU!
ÎNSCRIEREA DVS. A FOST TRIMISĂ
VĂ MULȚUMIN!
PGlmcmFtZSBzdHlsZT0id2lkdGg6IDEwMCU7IGhlaWdodDogMTAwJTsgIiBfbWNlX3N0eWxlPSJ3aWR0aDogMTAwJTsgaGVpZ2h0OiAxMDAlOyIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsaWduPSJjZW50ZXIiIG1hcmdpbmhlaWdodD0iMCIgbWFyZ2lud2lkdGg9IjAiIGhzcGFjZT0iMCIgdnNwYWNlPSIwIiANCnNyYz0iaHR0cDovL3BsYXkuc3RyZWFta2l0LnR2L2NvbnRlbnQvY2hhbm5lbC9lbWF1c21hZHJpZC9saXZlL2VtYXVzbWFkcmlkLnBsYXllci5odG1sL3F1YWxpdHlfc2VsZWN0b3IiPg0KPC9pZnJhbWU+
PGlmcmFtZSBzdHlsZT0id2lkdGg6IDEwMCU7IGhlaWdodDogMTAwJTsgIiBfbWNlX3N0eWxlPSJ3aWR0aDogMTAwJTsgaGVpZ2h0OiAxMDAlOyIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsaWduPSJjZW50ZXIiIG1hcmdpbmhlaWdodD0iMCIgbWFyZ2lud2lkdGg9IjAiIGhzcGFjZT0iMCIgdnNwYWNlPSIwIiANCnNyYz0iaHR0cDovL3BsYXkuc3RyZWFta2l0LnR2L2NvbnRlbnQvY2hhbm5lbC9lbWF1c21hZHJpZC9saXZlL2VtYXVzbWFkcmlkLnBsYXllci5odG1sL3F1YWxpdHlfc2VsZWN0b3IiPg0KPC9pZnJhbWU+
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGxheWVyLnZpbWVvLmNvbS92aWRlby8xNTI2OTI4NTc/YXV0b3BsYXk9MSZjb2xvcj1mZjE4MDgmdGl0bGU9MCZieWxpbmU9MCZwb3J0cmFpdD0wIiB3aWR0aD0iNjk2IiBoZWlnaHQ9IjM1OSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHdlYmtpdGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbiBtb3phbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4gYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==